zpět na seznam

MiniFlash FLA/H

MiniFlash FLA/H

MINIFLASH je unikátní řada testerů bodu vzplanutí pro automatické stanovení bodu vzplanutí kapalin a pevných vzorků podle normy ASTM D6450 a pokročilé normy ASTM D7094.

Tento postup popisuje „Standardní zkušební metodu pro bod vzplanutí modifikovaným kontinuálně uzavřeným kelímkem (MCCCFP)“, která nabízí nejvyšší opakovatelnost a reprodukovatelnost a vynikající korelaci s metodou D93 Pensky-Martens: „Mezi ASTM není pozorována žádná statisticky významná odchylka D7094 a ASTM D93 Postup A “, jak bylo uzavřeno během posledního Round Robin testu. ASTM D7094 byl schválen komisí ASTM pro specifikace nafty a petroleje ASTM D975, D396, D2880 a D3699. 

Kromě toho jsou výsledky testů rovnocenné jiným dobře známým standardům, jako jsou Abel a TAG, a díky svému unikátnímu designu lze MINIFLASH použít pro náročnější aplikace, jako je testování kontaminovaných vzorků např. dieselových paliv v mazacím oleji nebo benzínu v naftě a pro testování biopaliv.

Konstrukce s nepřetržitě uzavřeným kelímkem a malý objem vzorku (pouze 1 až 2 ml) nabízí maximální bezpečnost, zabraňuje nepříjemným výparům v testovací oblasti a snižuje plýtvání vzorkem. Rychlé termoelektrické chlazení pomocí Peltier Protection Technology ™ na konci testu a rychlá a snadná manipulace s přístrojem šetří drahý pracovní čas.

Díky skutečné přenositelnosti a robustnímu provedení je MINIFLASH také perfektním řešením pro mobilní laboratoře a vojenské aplikace.

Nová technologie

Tato řada přístrojů MINIFLASH používá metodu detekce plamene Grabner pro měření okamžitého zvýšení tlaku uvnitř nepřetržitě uzavřené komory v důsledku elektrického oblouku s vysokou energií. Rychlé termoelektrické chlazení po každé zkoušce připraví přístroj na další test ve velmi krátké době. Zahřívání zkušební komory z horní části zabraňuje kondenzaci vysoce těkavých sloučenin, což významně zlepšuje výsledky testu.

Široký rozsah aplikací

MiniFlash FLA/HBod vzplanutí je stanoven v širokém teplotním rozsahu, simulujícím všechny standardní metody uzavřeného kalíšku i testy GO / NOGO. V posledních letech se vynikající výkon MINIFLASH ukázal jako účinný pro přepravní předpisy / klasifikace, specifikace produktu a analýzu použitého oleje (programovatelná křivka ředění paliva, aby se předešlo nákladným problémům s motorem) v laboratořích po celém světě.

Další aplikace pro MINIFLASH včetně Petrochemie

Testování bodu vzplanutí zbytků, kalů, bitumenu, dehtu, asfaltu ...

Rychlé prověřování tryskového paliva, motorové nafty, pro kontrolu případné přítomnosti kontaminantů s nízkým bodem vzplanutí. 

Výhoda: vysoký teplotní rozsah a velmi bezpečný pracovní postup

  • ASTM D56 Standard Test Method for Flash Point by Tag Closed Cup Tester
  • ASTM D93 Standard Test Methods for Flash Point by Pensky-Martens Closed Cup Tester
  • ASTM D6450 Standard Test Method for Flash Point by Continuously Closed Cup (CCCFP) Tester
  • ASTM D7094 Standard Test Method for Flash Point by Modified Continuously Closed Cup (MCCCFP) Tester
  • ISO 13736 / IP 170 Determination of flash point - Abel closed-cup method
  • ISO 2719 Determination of flash point - Pensky-Martens closed cup methodsah aplikací

Dalemans Gas Detection Bühler Technologies Durag Hegwein Tanaka Grabner Instruments Pentol Perfect Sample Gas

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.
Rozumím
x